Złość w ujęciu ISTDP – dr Kees L.M. Cornelissen

Zawartość

Znaczenie przeniesienia było badane przez wielu praktyków ISTDP na całym świecie. Mimo to, radzenie sobie z przeniesieniem w sytuacji terapeutycznej nie jest łatwe. Wiele pułapek napotykamy na naszej drodze podróżując w głąb nieświadomości naszych pacjentów.

Zapraszamy Was na  seminarium „Face of Anger – Złość w ujęciu ISTDP”, podczas którego nasz wykładowca i przyjaciel dr Kees Cornelissen przedstawi nie publikowaną do tej pory zaawansowaną pracę z pacjentem, wspólnie przyjrzymy się aspektom portretowania oraz przepracowywania odblokowanej nieświadomości.

Podczas tego seminarium spotkamy się z jednym z pacjentów dr Kees’a na różnych etapach leczenia i w różnych pozycjach przeniesieniowych, od projekcji po głęboki wgląd.

Doświadczymy jak ważna jest odpowiednia diagnoza, fokus terapeutyczny i precyzja interwencji. Zobaczymy, że jeden przełom w nieświadomości nie wystarczy, aby wykonać pracę lub cofnąć projekcje i/lub identyfikacje projekcyjne.

Istotą seminarium jest również przybliżenie roli lęku w pracy ISTDP, zwłaszcza jego regulacji, co jest często niedocenianą i mało znaną przeszkodą dla naszych pacjentów, zwłaszcza gdy ich mechanizmy obronne nie są przez nich odpowiednio monitorowane i gdy pacjent aktywnie im nie przeciwdziała.

 Podczas tego seminarium będziemy podróżować przez różne części procesu pacjenta, który zmaga się ze wszystkimi tymi zjawiskami i idzie do przodu i do tyłu w procesie rozpoznawania i porządkowania swojego wewnętrznego świata i jego dynamiki,.

Materiał wideo zostanie zaprezentowany z napisami w języku angielskim z pełnym tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Terminy wydarzeń: 

Miejsce: Chmielna 73B/1b

Godziny: 10:00 – 17:30

Spotkanie jest tłumaczone na język polski. 
Koszt tego 1 dnia seminarium to:
  • 1 199 PLN

Przy rezerwacji 2 dni 10% zniżki

Przy rezerwacji 3 dni 15% zniżki

Przy rezerwacji 4 dni 20% zniżki

nr konta: 91124063481111001053587179

O prowadzącym:

Dr Kees L. M. Cornelissen, SocD jest certyfikowanym psychoterapeutą prowadzącym prywatną praktykę oraz współtworzącym otwartą placówkę psychoterapeutyczną w Holandii. Przez wiele lat jako członek zarządu współprowadził holenderskie stowarzyszenie ISTDP (VKDP), a wraz z Josette ten Have-de Labije nadal jest zaangażowany w prowadzenie programów szkoleniowych w Holandii oraz w innych krajach europejskich. Ukończył socjologię na Uniwersytecie w Amsterdamie.W trakcie kariery zawodowej ukończył szkolenia w zakresie analizy grupowej, terapii skoncentrowanej na klientach oraz analizie transakcyjnej, został nauczycielem i superwizorem w kilku metodach psychoterapeutycznych. W 2005 roku opracował i założył jedyny istniejący program grupowej terapii stacjonarnej opartej na ISTDP, a następnie kilka programów leczenia dziennego. Zdobywał wiedzę, teorię i praktykę ISTDP pod okiem H. Davanloo w Kanadzie, a następnie szkolił się w ISTDP w Holandii u Josette ten Have-de Labije.Obecnie jest nauczycielem i superwizorem ISTDP certyfikowanym przez IEDTA oraz członkiem redakcji biuletynu Ad Hoc, współprowadzi również kilka międzynarodowych grup szkolenia podstawowego ISTDP w Norwegii, Anglii, Polsce i Holandii. Występuje na konferencjach krajowych i międzynarodowych, napisał kilka artykułów na temat konkretnych tematów w stosowaniu techniki ISTDP oraz książkę o R-ISTDP (2007).Pracuje w Viersprong, krajowym centrum leczenia zaburzeń osobowości i jest kierownikiem wydziału psychoterapii psychodynamicznej, w tym ISTDP w południowej Holandii, obecnie rozwija centrum wiedzy w obszarze ISTDP w Holandii. Opublikował także kilka artykułów naukowych na temat wpływu i kontynuacji leczenia ISTDP.

Formularz zapisu

Udostępnij:

Więcej Wydarzeń

Masz Jakieś Pytania?