Psychoterapia grupowa w ujęciu ISTDP – Warsztat dr Kees L.M. Cornelissen

Zawartość

Chociaż ISTDP tradycyjnie jest terapią indywidualną, podjęto szereg prób dostosowania jej zasad psychoterapii grupowej.

Grupowa ISTDP może być wyzwaniem dla prowadzącego grupę terapeuty ISTDP, ponieważ intensywne skupienie na indywidualnych mechanizmach obronnych i sięganie po przełamania uczuć i nieświadomości może być trudniejsze do zarządzania na tle grupy.

Jednak praca w grupie może również oferować unikalne możliwości terapeutyczne, takie jak szansa obserwowania przez pacjentów, jak inni pracują nad swoimi mechanizmami obronnymi, co może być dające osobisty wgląd i zwiększające motywację do sięgania po swoją zdrową część struktury osobowości, a przez to przyspieszające proces leczenia. 

Dr Kees L. M. Cornelissen jest jednym z nielicznych terapeutów, którzy z powodzeniem wdrożyli ISTDP w praktyce grupowej.

W trakcie tego warsztatu doświadczysz kluczowe elementy jego podejścia i jak można je zastosować w swojej praktyce.

Tak więc jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie pracować z grupami w psychoterapii ISTDP?

Dr Kees L. M. Cornelissen podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z grupami w formacie ISTDP 29-30.08.2024. Wydarzenie składa się z pierwszego dnia seminarium i drugiego dnia warsztatu.

Warsztat 30.08.2024  zapewni praktyczne narzędzia do pracy z grupami w ISTDP.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć materiały wideo dotyczące różnych form terapii grupowej, od ambulatoryjnej po stacjonarną.

Warsztat ma charakter średnio zaawansowany, jest przeznaczone dla osób pracujących już w tym podejściu terapeutycznym. Doświadczenie pracy z grupami ISTDP nie jest wymagane, 

Całość jest symultanicznie tłumaczona na język polski. 

Terminy wydarzeń: 

Miejsce: Chmielna 73B/1b

Godziny: 10:00 – 17:30

Spotkanie jest tłumaczone na język polski. 
Koszt 1 dnia:
  • 1 199 PLN

Przy rezerwacji 2 dni 10% zniżki

Przy rezerwacji 3 dni 15% zniżki

Przy rezerwacji 4 dni 20% zniżki

nr konta: 91124063481111001053587179

O prowadzącym:

Dr Kees L. M. Cornelissen, SocD jest certyfikowanym psychoterapeutą prowadzącym prywatną praktykę oraz współtworzącym otwartą placówkę psychoterapeutyczną w Holandii. Przez wiele lat jako członek zarządu współprowadził holenderskie stowarzyszenie ISTDP (VKDP), a wraz z Josette ten Have-de Labije nadal jest zaangażowany w prowadzenie programów szkoleniowych w Holandii oraz w innych krajach europejskich. Ukończył socjologię na Uniwersytecie w Amsterdamie.

W trakcie kariery zawodowej ukończył szkolenia w zakresie analizy grupowej, terapii skoncentrowanej na klientach oraz analizie transakcyjnej, został nauczycielem i superwizorem w kilku metodach psychoterapeutycznych. W 2005 roku opracował i założył jedyny istniejący program grupowej terapii stacjonarnej opartej na ISTDP, a następnie kilka programów leczenia dziennego. Zdobywał wiedzę, teorię i praktykę ISTDP pod okiem H. Davanloo w Kanadzie, a następnie szkolił się w ISTDP w Holandii u Josette ten Have-de Labije.

Obecnie jest nauczycielem i superwizorem ISTDP certyfikowanym przez IEDTA oraz członkiem redakcji biuletynu Ad Hoc, współprowadzi również kilka międzynarodowych grup szkolenia podstawowego ISTDP w Norwegii, Anglii, Polsce i Holandii. Występuje na konferencjach krajowych i międzynarodowych, napisał kilka artykułów na temat konkretnych tematów w stosowaniu techniki ISTDP oraz książkę o R-ISTDP (2007).

Pracuje w Viersprong, krajowym centrum leczenia zaburzeń osobowości i jest kierownikiem wydziału psychoterapii psychodynamicznej, w tym ISTDP w południowej Holandii, obecnie rozwija centrum wiedzy w obszarze ISTDP w Holandii. Opublikował także kilka artykułów naukowych na temat wpływu i kontynuacji leczenia ISTDP.

Formularz zapisu

Udostępnij:

Więcej Wpisów

Masz Jakieś Pytania?