Psychoterapia grupowa w ujęciu ISTDP – Seminarium dr Kees L.M. Cornelissen

Zawartość

Zapraszamy Was na seminarium połączone z warsztatem „Psychoterapia ISTDP w pracy z grupą”, podczas którego nasz wykładowca i przyjaciel dr Kees Cornelissen, twórca podejścia ISTDP w pracy z grupami, przedstawi tajniki pracy grupowej w podejściu ISTDP oraz poprowadzi kilka superwizji w grupie doświadczonych psychoterapeutów ISTDP, seminarium szkolenie ma charakter od podstawowego po średnio zaawansowany, jest przeznaczone dla osób chcących poznać to podejście jak i już pracujących w podejściu ISTDP.

Oddajmy głos naszemu ekspertowi: 

„Wiedza o tym, jak używać ISTDP w grupach jest jak dotąd znana tylko nielicznym z naszych kolegów. W Holandii dużo eksperymentowaliśmy z tym obszarem zainteresowań, praktykowaliśmy go również przez wiele lat.

Eksperymentowanie nie było jednak bezmyślne, ale wyrosło z dogłębnych badań nad psychoterapią grupową i opierało się na solidnej wiedzy na temat dynamiki grupy, znanej i badanej przeze mnie i moich kolegów przez wiele lat.

Terapeuci ISTDP, którzy praktykują razem z nami w naszej grupie, są dobrze wyszkolonymi analitykami grupowymi. David Malan (wyszkolony jako analityk grupowy) był jednym z nich we wczesnych latach pracy w klinice Tavistock.

W Holandii opracowaliśmy modele pracy i programy dla ambulatoryjnej psychoterapii grupowej, psychoterapii dziennej i psychoterapii stacjonarnej.

W tym dniu zostaną pokazane materiały wideo dotyczące leczenia dziennego i stacjonarnego.”

Nadmienimy, że praca dr Kees’a stanowiła podstawę do popularnego w Holandii filmu o terapii grupowej, zaś jego ośrodek był miejscem kręcenia tego filmu. 

Terminy wydarzeń: 

Miejsce: Chmielna 73B/1b

Godziny: 10:00 – 17:30

Seminarium jest tłumaczone na język polski. 

Koszt 1 dnia seminarium: 1 199 PLN

  • Przy rezerwacji 2 dni 10% zniżki

    Przy rezerwacji 3 dni 15% zniżki

    Przy rezerwacji 4 dni 20% zniżki

nr konta: 91124063481111001053587179

O prowadzącym:

Dr Kees L. M. Cornelissen, SocD jest certyfikowanym psychoterapeutą prowadzącym prywatną praktykę oraz współtworzącym otwartą placówkę psychoterapeutyczną w Holandii. Przez wiele lat jako członek zarządu współprowadził holenderskie stowarzyszenie ISTDP (VKDP), a wraz z Josette ten Have-de Labije nadal jest zaangażowany w prowadzenie programów szkoleniowych w Holandii oraz w innych krajach europejskich. Ukończył socjologię na Uniwersytecie w Amsterdamie.

W trakcie kariery zawodowej ukończył szkolenia w zakresie analizy grupowej, terapii skoncentrowanej na klientach oraz analizie transakcyjnej, został nauczycielem i superwizorem w kilku metodach psychoterapeutycznych. W 2005 roku opracował i założył jedyny istniejący program grupowej terapii stacjonarnej opartej na ISTDP, a następnie kilka programów leczenia dziennego. Zdobywał wiedzę, teorię i praktykę ISTDP pod okiem H. Davanloo w Kanadzie, a następnie szkolił się w ISTDP w Holandii u Josette ten Have-de Labije.

Obecnie jest nauczycielem i superwizorem ISTDP certyfikowanym przez IEDTA oraz członkiem redakcji biuletynu Ad Hoc, współprowadzi również kilka międzynarodowych grup szkolenia podstawowego ISTDP w Norwegii, Anglii, Polsce i Holandii. Występuje na konferencjach krajowych i międzynarodowych, napisał kilka artykułów na temat konkretnych tematów w stosowaniu techniki ISTDP oraz książkę o R-ISTDP (2007).

Pracuje w Viersprong, krajowym centrum leczenia zaburzeń osobowości i jest kierownikiem wydziału psychoterapii psychodynamicznej, w tym ISTDP w południowej Holandii, obecnie rozwija centrum wiedzy w obszarze ISTDP w Holandii. Opublikował także kilka artykułów naukowych na temat wpływu i kontynuacji leczenia ISTDP.

Formularz zapisu

Udostępnij:

Więcej Wydarzeń

Masz Jakieś Pytania?