Praca z oporem w ujęciu AB ISTDP, prof. Robert Neborsky

Zawartość

Zapraszamy Was na jednodniowe seminarium online  „Praca z oporem w ujęciu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej zorientowanej na restrukturyzację więzi (Attachment Based-ISTDP)”, podczas którego nasz wykładowca i przyjaciel profesor Robert Neborsky przedstawi Attachment Based ISTDP. 

Termin: 
  • 08.09.2023 godziny 16:00 – 24:00
Koszt:
  • 950 PLN do 31.08.2023
  • 1 099 PLN od 01.08.2023 

nr konta: 91124063481111001053587179

W trakcie seminarium dr Neborsky przedstawi swoje podejście do ISTDP opisane  w jego artykule: „Mózg, umysł i dwuosobowe procesy zmian” (Journal of Clinical Psychology: In Session, Vol.62 (5) 523-538) oraz przybliży swój sposób pracy prezentując nagrania wideo zebrane w analizę przypadku klinicznego pod tytułem: „Człowiek, który zwiesił głowę”. Jest to rzeczywisty przypadek kliniczny pacjenta, którego objawy utrzymywały się mimo dwudziestu lat psychoanalizy, a który zwrócił się po ISTDP jak po ostatnią deskę ratunku by uwolnić się od psychoneurozy. Wiele aspektów tego przypadku przypomina przełomowe pisma Freuda na temat Małego Hansa i nieświadomego pochodzenia objawów fobii. Podczas seminarium dr Neborsky zademonstruje klasyczne techniki pracy z obronami w obszarze trójkąta osób (obrony na drzwiach frontowych) oraz inne techniki pracy w ISTDP prowadzące do ustąpienia objawów obsesyjno-kompulsywnych. W przeciwieństwie do poprzedniego 20 letniego leczenia, objawy pacjenta całkowicie ustąpiły po 9,5 godzinnej terapii u dr Neborsky’ego. Podczas seminarium zostaną zarysowane różnice między standardowym podejściem ISTDP a AB-ISTDP, uczestnicy zaś będą mogli zadawać pytania w trakcie i po seminarium. 

Osoby uczestniczące w seminarium otrzymają polską wersję artykułu zawierającego dodatkowe opisy specyfiki pracy w podejściu AB-ISTDP. Dr Robert Neborsky przybliży model wprowadzania trwałej zmiany, który w dużej mierze opiera się na teorii przywiązania i pracy Mary Main oraz Erica Hesse.

Całość będzie profesjonalnie, symultanicznie tłumaczona przez 2 współpracujące z Centrum ISTDP od wielu lat i doświadczone w podejściu ISTDP tłumaczki.

O prowadzącym:

Dr Neborsky jest psychiatrą w prywatnej klinice w Del Mal (Kalifornia) i profesorem klinicznym psychiatrii w UCSD School of Medicine oraz UCLA School of Medicine (Hon). Był członkiem Zarządu IEDTA (International Experiential Dynamic Psychotherapy Association) oraz założycielem komitetu wydawniczego czasopisma „International Journal of Short-Term Dynamic Psychotherapy”. Obecnie jest gościnnie wydawcą czasopisma „Ad Hoc Bulletin of Short-Term Dynamic Psychotherapy”. W 2003 roku Wydział Kliniczny UCLA School of Medicine uhonorował dra Neborsky’ego nagrodą Wybitnego Wykładowcy Psychiatrii 2002 roku (ang. Distinguished Psychiatric Lecturer). W 2003 roku został wybrany prezesem towarzystwa Southern California Society for IS-TDP (pol. Towarzystwo Południowej Kalifornii dla IS-TDP), którego był zarazem współzałożycielem.

Dr Neborsky otrzymał od University of Maryland School of Medicine, której był studentem, nagrodę Jacob Finesinger Award in Psychiatry. Rezydenturę odbył w Emory University School of Medicine, gdzie z kolei uzyskał nagrodę Hope Skobba Memorial Award. Pracował w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych na stanowisku dyrektora In-Patient Psychiatry w Balboa Naval Hospital. Następnie w UCSD School of Medicine rozpoczął pełnoetatową pracę jako adiunkt psychiatrii odpowiedzialny za służby ratownicze i staże zawodowe studentów medycyny. Przez krótki okres pełnił funkcję dyrektora studiów w zakresie psychiatrii.

Dr Neborsky opublikował, wraz z Davidem Janovsky’m jako współautorem, znaczące badanie na temat leczenia ostrej psychozy za pomocą wysokiej/niskiej dawki haloperidolu, a także artykuły dotyczące wykorzystania farmakoterapii i psychoterapii w leczeniu depresji. W 1981 roku, podczas szkolenia z dr. Habibem Davanloo, współzałożył San Diego Institute for Short-Term Dynamic Psychotherapy. Dr Neborsky jest również współautorem pracy Short-Term Therapy for Long Term Change (2001, wyd. W.W. Norton & Company) oraz autorem Healing Trauma (2003, wyd. W.W. Norton & Company). W 2010 roku opublikował zredagowane przez siebie książki: The Collected Writings of Robert J Neborsky, MD (druga edycja jest w druku, wyd. Tasora Books) oraz The Collected Writings of Josette ten Have-de Labije (wyd. Itasca Books). W 2011 roku opublikował Mastering Intensive Short-term Dynamic Psychotherapy: A Roadmap to the Unconscious (wyd. Karnac Books), której jest współautorem. (wyd. polskie ‘ISTDP dla praktyków’)

Dr Neborsky zawodowo szkoli w podejściu ISTDP opartym na teorii więzi (Attachment -Based), które to podejście rozwija i prezentuje na lokalnych, krajowych i międzynarodowych sympozjach. Obecnie szkoli w Danii (Arhus), Niemczech (Berlin), Kanadzie (Calgary) i Wielkiej Brytanii (Londyn).

Formularz zapisu

Udostępnij:

Więcej Wydarzeń

Masz Jakieś Pytania?