ISTDP wobec funkcjonalnych zaburzeń somatycznych 3-dniowe seminarium z prof. Allan’em Abbass’em

Zawartość

ISTDP wobec funkcjonalnych zaburzeń somatycznych: 3-dniowe „zanurzenie w ISTDP” online z dr Abbassem.
30.11.2022 – 2.12.2022
codziennie 17:00 – 24:00 
3 dni szkolenia w pełni tłumaczonego przez 2 profesjonalne tłumaczki.
Koszt 1 999 PLN
 
Możliwość przełączania między j.angielskim a językiem polskim.
 
Dostęp do tłumaczenia będą mieć tylko osoby, które w Centrum ISTDP wykupią dostęp do tłumaczenia.
 
Można zakupić dostęp bezpośrednio bez tłumaczenia. Link do wydarzenia w j. angielskim:
https://www.eventbrite.com/…/istdp-for-functional…
kupując przez stronę www.eventbrite koszt dużo wyższy. Dzięki uprzejmości dr Allana możemy zaoferować niższą cenę.
 
Dr Allan Abbass podczas 3-dniowego kursu online wykorzysta prezentacje wideo, aby pokazać, jak ISTDP leczy spektrum funkcjonalnych zaburzeń somatycznych.
Funkcjonalne zaburzenia somatyczne są niezwykle powszechne i kosztowne, powodując ogromną ilość niepotrzebnego ludzkiego cierpienia, korzystania z usług służby zdrowia, korporacyjnych i rządowych strat oraz kosztów związanych z niepełnosprawnością.
Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna (ISTDP) została specjalnie opracowana i zbadana w celu skutecznego leczenia pełnego spektrum funkcjonalnych zaburzeń somatycznych.
W ponad 20 opublikowanych badaniach wyników wykazano, że jest ona zarówno skuteczna, jak i efektywna pod względem kosztów.
W wielu badaniach okazała się przynosić większą ulgę w bólu niż terapia poznawczo-behawioralna w populacji osób cierpiących na ból przewlekły.
W tym opartym na wideo kursie “zanurzenie w ISTDP” dr Allan Abbass dokona przeglądu spektrum przypadków zaburzeń somatycznych, które wpływają na mięśnie wolicjonalne (fibromialgia, spazmy, tiki, drżenia), mięśnie gładkie (migrena, IBS zespół jelita wrażliwego, zespół pęcherza wrażliwego, w tym parcie na pęcherz) i poznawcze pole percepcyjne (funkcjonalne zaburzenia neurologiczne, napady czynnościowe).
Pokażemy wcześniej jeszcze nie prezentowane nigdzie dwa główne przypadki, w których pacjenci doświadczają objawów związanych z napięciem mięśniowym,funkcjonalnych objawów neurologicznych oraz patologii osobowości.
Przyjrzymy się procesowi oceny i leczenia, w których zostało podkreślone somatyczne doświadczanie złożonych emocji, aby usunąć te objawy w przebiegu leczenia leżącej u ich podstawy traumy przywiązania.
Ten kurs jest odpowiedni dla wszystkich specjalistów zdrowia psychicznego, lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia.
To zanurzenie odbędzie się tylko online.

Dla kogo

Ponieważ kurs będzie odbywał się online, jest otwarty dla następujących grup pracowników służby zdrowia i terapeutów: 1) tych, którzy są w trakcie szkolenia lub superwizji ISTDP lub EDT Core, 2) tych, którzy wcześniej ukończyli program szkolenia ISTDP/EDT Core, 3) Trenerów ISTDP/EDT, 4) kolegów z tych trzech grup, którzy będą uczestniczyć w immersji będąc fizycznie obecni w tym samym pomieszczeniu, oraz 5) tych, którzy są częścią któregoś z Towarzystw ISTDP/EDT z podpisanymi umowami o poufności. Wszystko to w celu zapewnienia poufności materiałów dotyczących przypadków, które będą oglądane i omawiane.
Szkolenie to jest przeznaczone wyłącznie dla licencjonowanych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego i zarejestrowanych pracowników służby zdrowia, w tym psychiatrów, psychologów, pracowników socjalnych, MFT, doradców, jak również lekarzy, pielęgniarek, fizykoterapeutów, itp. Jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego lub zdrowia, nie możesz uczestniczyć w spotkaniu ze względu na ochronę tajemnicy pacjenta. Mile widziani są studenci i stażyści dążący do uzyskania licencji lub rejestracji jako profesjonaliści zdrowia psychicznego lub zdrowia pod nadzorem.
Poziom merytoryczny kursu to poziom średnio zaawansowany.
19,5 punktów Continuing Education jest dostępnych dla tego wydarzenia za dodatkowe 40 USD i można je nabyć tutaj: (Link zostanie dodany wkrótce). Aby otrzymać certyfikat, uczestnicy muszą uiścić opłatę za kurs, zalogować się i wylogować każdego dnia, uczestniczyć w całym webinarze i wypełnić formularz oceny.
Niezalogowanie się lub wylogowanie spowoduje utratę punktów za cały kurs. Nie przewiduje się żadnych wyjątków. Częściowe zaliczenie nie jest możliwe. Certyfikaty są dostępne po zakończeniu kursu na stronie www.ceuregistration.com. Nie ma konfliktu interesów ani wsparcia komercyjnego dla tego programu.

Informacje zwrotne od byłych uczestników

  • „Możliwość obejrzenia filmów wraz z komentarzem na żywo i pytaniami uzupełniającymi sprawiła, że teoria była bardzo przystępna i łatwa do naśladowania”.
  • „Dr Abbass dostarczył tak wiele fantastycznych i praktycznych przypadków i przykładów!”.

O prowadzącym

Allan Abbass, MD, jest psychiatrą, nauczycielem i badaczem. Jest profesorem psychiatrii i psychologii oraz dyrektorem założycielem Centrum Emocji i Zdrowia na Uniwersytecie Dalhousie w Halifaxie w Kanadzie. Jest jednym z czołowych nauczycieli i badaczy psychoterapii na świecie, a także autorem książek „Reaching Through Resistance” i „Hidden From View”.

Udostępnij:

Więcej Wpisów

Masz Jakieś Pytania?