Kontakt

Wskazówki dojścia do Centrum ISTDP:

Wejście od ul. Chmielnej – pierwsza brama (budka strażnika w głębi wejścia) na domofonie wybieramy 102, następnie kierujemy się w prawo, pierwsza klatka (klatka I) na domofonie wybieramy numer 2 

Konsultacje odbywają się na 1 piętrze – lokal 1b. Wejście od ul. Chmielnej – pierwsza brama (budka strażnika w głębi wejścia) na domofonie wybieramy 218, następnie kierujemy się w prawo, pierwsza klatka (klatka I) na domofonie wybieramy numer 118

Centrum ISTDP znajduje się w budynku przy Chmielnej 73B, jest to kamienica z charakterystycznymi, trójkątnymi wykuszami. Została wybudowana pod koniec lat 20 tych XX wieku jako tzw. Dom Kolejowy dla pracowników PKP. W historii zapisała się także jako „Żelazna Reduta” – broniona przez żołnierzy Zgrupowania „Chrobry II” podczas Powstania Warszawskiego. Na elewacji kamienicy do dzisiejszego dnia widnieją ślady po kulach z okresu II wojny światowej. 

Na dziedziniec można wejść przez 4 bramy  z każdej z 4 stron świata.  W latach 50-tych do „Żelaznej Reduty” dobudowano kolejne budynki zamykając przestronne podwórko z zielonym skwerem. 

W  każdej z bram – wybierając numer 102 można zadzwonić do Centrum ISTDP, następnie należy skierować się do klatki nr I i na domofonie wybrać nr 2.

Miejsce jest idealnie położone pod względem dostępu do transportu publicznego. Tramwaj i autobus – ok 2 minuty pieszo, metro (rondo ONZ) ok 5 minut wolnym spacerem, stacja PKP i WKD – ok 5 min. Obok budynku jest również wiele miejsc parkingowych (rotacja aut jest dość duża), a w przylegających do kamienicy budynkach Varso dostępne są podziemne parkingi.